1 e87cbW Polsce każdy podatnik może przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Jedną z takich organizacji są fundacje, które zajmują się pomocą nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Przekazanie 1,5% podatku to niewielki koszt dla podatnika, a dla fundacji może okazać się nieocenioną wartością.

Jakie fundacje można wesprzeć 1,5% podatkiem i jakie cele realizują?

Fundacje na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce działają na rzecz polepszenia jakości życia i opieki nad najmłodszymi pacjentami, którzy borykają się z ciężkimi chorobami i schorzeniami. Dzięki 1,5% podatku, organizacje te mogą pozyskiwać środki na zakup sprzętu medycznego, leki, koszty transportu medycznego, a także na sfinansowanie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Jak przekazać 1,5% podatku i kto może z tego skorzystać?

Aby przekazać 1,5% podatku na rzecz wybranej fundacji, należy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS wybranej organizacji, podać kwotę, jaką chcemy przekazać oraz podać swój numer PESEL lub NIP. Warto pamiętać, że przekazanie 1,5% podatku nie wpływa na naszą daninę podatkową, a jedynie umożliwia nam wsparcie wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku na rzecz fundacji na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci?

Warto zauważyć, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy to nasza pomoc będzie potrzebna. Wsparcie organizacji, które zajmują się pomocą najbardziej potrzebującym, może okazać się nieocenionym dla wielu osób. Przekazanie 1,5% podatku to niewielki gest, który może przyczynić się do polepszenia jakości życia nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodzin.

Jakie są korzyści podatkowe z przekazania 1,5% na cele charytatywne?

W Polsce działa wiele fundacji na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, które są uprawnione do otrzymywania 1,5% podatku. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z ich działalnością i wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym wartościom i przekonaniom. Przekazanie 1,5% podatku to nie tylko pomoc dla innych, ale również satysfakcja z wypełnienia dobrego uczynku.